hurda fiyatları
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Kimler Hurdacılık Yapabilir

Hurdacılık mesleği işin ne ölçüde yapılacağına göre bazı farklılıklara sahiptir. Örneğin küçük çaplı hurdacılıklarda herhangi bir belge şartı aranmazken büyük bir hurda tesisi açmak istediğinizde ayarlamanız gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Hurdacılık mesleği bu anlamda sınır ve kısıtlama olmaksızın herkes tarafından yapılabilir ve bunun önünde herhangi bir kanuni engel bulunmamaktadır.

Hurdacılık mesleği herkes tarafından yapılabilecek bir meslek olsa da sahada çalışmanın bazı zorluklarından dolayı zayıf bünyelere uygun olmayabilir. Hurda toplanırken genelde izlenen iki farklı yöntem vardır. Birinci yöntemde hurda, hurdacılar tarafından şantiye alanları veya çöplükler gezilerek toplanır. İkinci durumda ise hurdacı şehri dolaşarak elindeki hurdaları satmak isteyenlerden satın alım yapar.

İlk durumda fiziksel çalışma gerekli olduğundan dolayı herkes tarafından yapılamayabilir. Ayrıca bazı hurdalar ağır olduğu için makineler aracılığıyla parçalanmakta ve araca yüklenmektedir. Bu süreç, fiziksel bir güç istediğinden dolayı yanınızda birini çalıştırmanız gerekebilir. Hurdaları halktan satın almak için ise arabayla sokak sokak dolaşarak hurda aldığınızı anons edersiniz ve elinde hurda bulunan kişiler sizi durdurarak elindeki malı satar. Bu seçenek biraz daha az fiziksel çaba gerektirse de gün boyu dolaşılmasından dolayı bazı yorgunluklara yol açabilir.
 

Hurdacılık Giderleri

Hurdacılık mesleğinde en büyük gider eğer hurdaları halktan alıyorsanız satıcıya ödediğiniz ücretler ve arabanızın yakıt masrafıdır. Bunlar dışında kalan harcamalar neredeyse hiç yoktur ya da yemek gibi zaten karşılanması gereken ihtiyaçlardır. Bu sebeple hurdacılık için gideri az olan bir meslek değerlendirmesini yapabiliriz.
 

Hurdacılık Yapılır mı?

Kazanç açısından hurdacılık sizin çalışma kapasitenize ve bulunduğunuz bölgedeki iş hacmine bağlıdır. Eğer İstanbul gibi üretim ve tüketimin çok olduğu haliyle hurda olarak ayrılan parçaların sayısının yüksek olduğu bir yerde çok çalışarak bu mesleği yapmanız mutlaka size kazanç olarak dönecektir. Hurda fiyatlarındaki ciddi artış ve piyasada hurdaya olan talep de hurdacılığın önünü açan gelişmelerden bazıları oldu. Bu meslek için gerekli ve en önemli şey geniş hacimli ve yük kaldırabilen bir arabadır. Bu araba sayesinde sizde herkes gibi hurdacılık yapabilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

hizmet bölgeleri
İstanbul hurdacı
İzmir hurdacı
Ankara hurdacı
Aydın hurdacı
Bursa hurdacı
Edirne hurdacı
Trabzon hurdacı
Sivas hurdacı
hurda alımı
Hurda curuf alımı
Çeik hurda alımı
Antika hurda alımı
Civa hurda alımı
Lastik hurda alımı
Cam hurda alımı
Hurda araç alım
Hurda demir alımı
hurda fiyatları
Curuf hurda fiyatı
Çelik hurda fiyatı
Antika hurda fiyatları
civa hurda fiyatları
Lastik hurda fiyatları
Cam hurda fiyatları
Hurda araç fiyatları
Hurda fiyatları