hurda fiyatları
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Plastik Fiyatları

Hurda plastik fiyatları, plastikler doğada çok uzun sürede yok olan ve doğal yaşamın sağlığını tehdit eden ürünlerdir. Bu sebeple plastiklerin geri dönüştürülmesi büyük önem taşır. Plastiklerin geri dönüştürülmesi de hurda firmaları aracılığıyla gerçekleşmektedir. Plastik ürünler günlük hayatın hemen her alanında kullanılır, bu sebeple hurda plastik ürünleri en sık geri dönüştürülen hurda çeşitlerindendir. Bazı plastik malzemeler uzun süre kullanıma uygun olarak üretilse bile pek çok plastik ürünü tek kullanımlıktır. Plastiklerin doğada kaybolma süreleri de çok uzun olduğu için hurda plastikler muhakkak geri dönüştürülmelidir. Ayrıca hurda plastiklerin geri dönüştürülmesinin ülke ekonomisine de katkıları olacaktır. Firmamız aracılığıyla hurda plastik fiyatları hakkında bilgi alabilir, plastik hurdalarınızı en uygun fiyatla satabilirsiniz.
 

Plastik Hurda Fiyatları

Başka herhangi bir ürün içerisinde kullanılabilmek için geri dönüştürülmeye müsait plastiklerin tümü plastik hurda fiyatları olarak adlandırılabilir. Hurda plastik olarak adlandırılan ürünlerin herhangi bir sınırı yoktur. Plastikten üretilmiş ve geri dönüştürülmeye müsait olan tüm maddeler hurda plastik olarak adlandırılabilir. Hurda firmaları da hurda plastik fiyatları ile hurdaların toplanmasını ve geri dönüştürülmesini sağlayan firmalardır. Türkiye’nin her bölgesinde plastik hurda toplayan ve geri dönüşümünü sağlayan hurda firmaları bulmak mümkündür. Bu firmalar aracılığıyla plastiklerin doğaya zarar vermesi engellenir ve çevrenin de korunması sağlanır. Ayrıca ürünlerin geri dönüşümü sağlanarak hammaddeye duyulan ihtiyaç da azaltılmış olur.
 

Hurda Plastik Ürünleri

Hurda plastik olarak adlandırılan ürünler, geri dönüştürülmesi mümkün ve farklı amaçlarla tekrar kullanılabilen ürünlerdir. Plastik ürünlerinin geri dönüştürülmesi, çevrenin korunması noktasında büyük önem taşımakta, bu işlem de hurda firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Hurda plastik fiyatları, plastik ürününün çeşidine göre farklılık gösterir. Hemen her alanda kullanılan plastikler pek çok farklı çeşitte bulunabilir. Bu durum da hurda plastik fiyatlarında farklılığa sebep olur. Plastik hammadde ile üretilmiş fakat kullanım süresini tüketmiş, atılacak durumda olan ve daha sonra tekrar kullanılması mümkün olmayan tüm ürünler hurda plastik olarak adlandırılır. Hurda plastik pek çok yerde bulunur ve hurda firmaları aracılığıyla toplanır. Hurda plastik fiyatları belirlenmesinde etkili olan hurda plastik çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:
 • Pet şişeleri, su şişeleri, plastik kavanozlar, meşrubat şişeleri gibi sert plastik hurdalar.
 • Yüksek yoğunluğa sahip polietilen malzeme ile üretilmiş dayanıklı ve sert su borusu ya da şampuan şişeleri.
 • Polistiren hammadde ile üretilmiş kaset, video oyun kaseti, oyuncak, yalıtım malzemesi gibi araç gereçler.
 • Pvc olarak üretilmiş olan parmaklık, pencere kenarları, bahçe çitleri gibi ürünler.
 • Düşük yoğunluğa sahip olan polietilen malzeme ile üretilmiş film, ambalaj, poşet ve sera örtüsü gibi esnek yalıtım ürünleri.
 • Polipropilen malzeme ile üretilmiş olan, mutfak eşyalarının aksamı, plastik şişe gibi ısıya dayanıklı ve sert malzemeler.

Hurda Plastik Fiyatlarını Değiştiren Faktörler

Plastik hurdalar kendi piyasası olan hurda çeşitleridir ve bu piyasada bulunan fiyatlar günden güne değişiklik gösterebilir. Bu sebeple plastik hurda satışı yapacak olan kişiler güncel fiyatları takip etmeli ve bu fiyatlar doğrultusunda satış yapmalıdır. Plastik hurda fiyatlarını plastik hurda alımı yapan firmamız aracılığıyla öğrenebilir ve hurdalarınızın en yüksek fiyatla satılmasını sağlayabilirsiniz. Plastik hurdaların fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan faktörlerin başında, piyasa arz ve talep dengesi gelmektedir. Plastik ürünlere ve plastik ürünlerin geri dönüşümüne duyulan talep ne denli fazla olursa, hurda plastik fiyatları da o derecede artacaktır. Ayrıca farklı hurda çeşitleri için de farklı fiyat politikaları uygulanabilmektedir. Plastik hurda fiyatlarında değişikliğe sebep olan diğer faktörler ise şu şekilde sıralanabilir:
 • Plastik hurda içerisinden hammaddeye ulaşmak ne denli zor ise ve ne kadar çok işçilik gerekli ise fiyat da o derecede artış gösterecektir.
 • Dönemsel olarak plastiğe duyulan talep, hurda plastik fiyatları üzerinde etkili olacaktır.
 • Ülke genelinde hurda sektörüne yapılan yatırımlar fiyatları etkileyecektir.
 • Plastiğe geri dönüşüm sürecinde ne denli ihtiyaç duyulduğu da fiyatları etkiler.
 • Hurda firmasının o dönemde plastik hurdaya ne derece ihtiyaç duyduğu da hurda plastik fiyatlarını etkileyecektir.
 • Plastik ürünlerin hepsi geri dönüşüme uygun olmayabilir. Geri dönüşüme uygun olmayan hurda plastiklerin fiyatları daha düşük olacaktır.
 • Plastik hurdaya ve plastik hurdanın geri dönüşümüne devletin verdiği destek de piyasayı etkileyecektir.

  WHATSAPP
ARA      

hizmet bölgeleri
İstanbul hurdacı
İzmir hurdacı
Ankara hurdacı
Aydın hurdacı
Bursa hurdacı
Edirne hurdacı
Trabzon hurdacı
Sivas hurdacı
hurda alımı
Hurda curuf alımı
Çeik hurda alımı
Antika hurda alımı
Civa hurda alımı
Lastik hurda alımı
Cam hurda alımı
Hurda araç alım
Hurda demir alımı
hurda fiyatları
Curuf hurda fiyatı
Çelik hurda fiyatı
Antika hurda fiyatları
civa hurda fiyatları
Lastik hurda fiyatları
Cam hurda fiyatları
Hurda araç fiyatları
Hurda fiyatları