hurda fiyatları
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Nedir

Hurda nedir , sorusu basitçe atılacak duruma gelmiş, fakat yapıldığı madde itibariyle değerini koruyan bu sebeple satılabilen ve geri dönüştürülebilen maddeler olarak cevaplanabilir. Hurdalar, çeşitli firmalar aracılığıyla toplanır. Toplanan hurdalar ise geri dönüştürülmek üzere geri dönüşüm firmalarına gönderilir. Hurdalar geri dönüşüm sürecinde büyük bir öneme sahiptir. Hurdalar aracılığıyla alüminyum, demir, çinko, bakır gibi pek çok madde geri dönüştürülür ve tekrar kullanılır.
 
Bu sayede hem hammaddeye duyulan ihtiyaç azalır hem de atık miktarı azaltılmış olur. Ayrıca hurdaların geri dönüştürülme süreci çevrenin korunması noktasında da etkilidir. Neyin hurda olup neyin hurda olmadığının anlaşılması da, ürünün içerdiği maddelerle alakalıdır. Eğer ürünün yapıldığı ya da üründe kullanılan bir madde tekrar kullanılmaya uygunsa o ürün hurda nedir sorusuna cevap olabilir. Hurda sınıfına giren ürünler de hurda firmaları aracılığıyla toplanabilir ve geri dönüştürülebilir.
 

Hurda Nasıl Satılır?

Evinde hurdası bulunan ve bu ürünleri satarak hem maddi kazanç elde etmek hem de evinde yer açmak isteyen kişiler, hurdacılar ya da hurda firmaları ile çalışabilir. Hurdacılar, genel olarak her mahallede bulunan ve seyyar bir şekilde hurda toplayan kişilerdir. El arabası ya da hurda arabası ile hurda toplayan bu kişiler, hurdaların miktarına ve çeşidine bakarak hurda satın alır. Hurda nasıl satılır sorusunun cevabı ise şu şekilde karşılık bulabilir. Hurdacılar, satın aldıkları hurdaları hurda firmalarına götürürler. Bu sebeple hurdacılar yalnızca aracı konumundadır. Hurdaların geniş dönüştürülmesinde en büyük rol hurda firmalarına aittir.

Hurdaların direkt olarak hurda firmalarına satılması da mümkündür. Hurda firmalarının web siteleri üzerinden iletişim numaralarına ulaşmak mümkündür. İletişim numaraları aracılığıyla hurda firmalarına ulaşıp adres bilgisini paylaşmak yeterlidir. Firma, adrese ekip yönlendirir ve hurdanın satışı bu şekilde sağlanır. Ayrıca arada herhangi bir aracı olmadığı için daha yüksek fiyatla satış yapmak da mümkün olacaktır. Bu sayede hem süreç daha hızlı hem de daha karlı ilerlemiş olur.
 

Hurdacılığın Önemi

Hurdacılık, aynı zamanda geri dönüşüm anlamına gelir. Hurda olarak toplanan ürünler, geri dönüşüm sürecini tamamladıktan sonra tekrar kullanılabilir hale gelir. Üstelik bir ürünün bu süreci defalarca tekrarlaması da mümkündür. Hurdacılığın çevreye ve ekonomiye pek çok katkısı bulunmaktadır. Hurdacılığın sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir:
 • Halihazırda sınırlı olan enerji kaynakların korunması
 • İklim değişikliğinin yavaşlatılması
 • Hammaddeye duyulan ihtiyacın azalması
 • Enerjide tasarruf sağlanması
 • Pek çok farklı istihdam alanının ortay çıkması
 • Ekosistemin ve doğal yaşamın korunması
Tüm bu avantajlar doğrultusunda, hurdaların çöpe değil hurda firmalarına verilmesi büyük önem taşır. Küresel ısınma ve yüksek hızda nüfus artışının ortaya çıkardığı çevresel ve ekonomik sorunların çözümü için hurdaların geri dönüştürülmesi gerekir. Bu geri dönüşüm de hurda niteliği taşıyan ve geri dönüştürülmeye müsait ürünlerin hurda firmalarına teslim edilmesiyle mümkündür.
 

Hurda Çeşitleri

Hurdalar, üretildikleri maddeye göre farklı çeşitlere ayrılırlar. Hurda firmaları da hurdaları bu çeşide göre almakta ve fiyatları da hurda çeşitlerine göre belirlemektedir. Her hurda çeşidinin bulunabilirliği ve değeri de farklılık gösterebilir. Hurda fiyatları da bu doğrultuda belirlenir ve uygulanır. En sık kullanılan hurda çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:
 • Alüminyum hurdası
 • Kurşun hurdası
 • Krom hurdası
 • Hurda Fiyatları
 • Plastik hurdası
 • Demir hurdası
 • Bakır hurdası
 • Kağıt hurdası
 • Nikel hurdası
 • Çinko hurdası
Bu hurda çeşitlerinden her biri için belirlenen fiyat farklıdır. Ayrıca bu hurda çeşitlerinin her birinin geri dönüşümü de farklı olmaktadır. Hurda firmaları aracılığıyla bu çeşitlerin geri dönüşümünü sağlayabilir ve çevre kirliliğinin önüne geçebilirsiniz. Firmamız da hurda toplayan hurda firmalarından biridir. Hurdalarınızı satmak için firmamız ile iletişime geçebilir, adresinizden hurdaların alınmasını sağlayabilirsiniz.
 
Hurda Fiyatları
Hurda fiyatları hurda çeşidine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bazı hurda çeşitleri daha değerli iken bazı hurdalar çok kolay bulunabildiği için daha düşük fiyatlara sahiptir. Dönemsel olarak fiyatlarda değişim de yaşanabilir. Bunun sebebi de bazı maddelere dönemsel olarak talebin artabilmesi, bazılarında ise bolluk yaşanabilmesidir. Hurda firmasının kendi talepleri doğrultusunda almak istediği hurda çeşitleri de olabilir. Bu durumda da örneğin diğer firmaların 10 liraya aldığı bir hurda, 12 liraya satın alınabilir. Fiyat politikaları firmadan firmaya değişiklik gösterebiliyor olsa da, hemen hemen tüm ülkede aynı fiyattan satış yapılır.

  WHATSAPP
ARA      

hizmet bölgeleri
İstanbul hurdacı
İzmir hurdacı
Ankara hurdacı
Aydın hurdacı
Bursa hurdacı
Edirne hurdacı
Trabzon hurdacı
Sivas hurdacı
hurda alımı
Hurda curuf alımı
Çeik hurda alımı
Antika hurda alımı
Civa hurda alımı
Lastik hurda alımı
Cam hurda alımı
Hurda araç alım
Hurda demir alımı
hurda fiyatları
Curuf hurda fiyatı
Çelik hurda fiyatı
Antika hurda fiyatları
civa hurda fiyatları
Lastik hurda fiyatları
Cam hurda fiyatları
Hurda araç fiyatları
Hurda fiyatları