hurda fiyatları
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Demir Fiyatları

Hurda demir fiyatları 2022 yılında Türkiye geneli ve tüm dünyada geçen yıla nazaran minimum 4 kat artmıştır. Günümüzde en çok rağbet gören hurda modellerinden biri demir hurdalardır. Ayrıca demirler diğer hammaddelere göre daha sık bulunan ve her türlü ürünün geri dönüşümünde kullanılabilen ürünlerdir. Hurda olarak en değerli görülen maddelerden biri de yine demir hurdasıdır. Hurda demir fiyatları da bu işlevsellik doğrultusunda farklılık gösterir. Hurda demir fiyatları şehirden şehre farklılık gösterebilir. Fakat genel itibariyle Türkiye genelinde hurda demir fiyatları benzerdir. 1. sınıf kalitedeki hurda demirler kilogramı 9 lira ile 11 lira arasında satılırken, 2. sınıf kalitedeki demirlerin kilogramı 8 lira ile 10 lira arasında fiyatlandırılır. Bu fiyatları çeşitli sebeplerle değişiklik gösterebilir.
 

Hurda Demir Fiyatlarını Neler Etkiler?

Hurda demir fiyatları, tüm Türkiye genelinde hemen hemen sabittir. Bu fiyatlandırma üzerinden hurda satışı ya da alımı yapılır ve alınan hurda demirler geri dönüşüme yönlendirilir. Fakat bu fiyat politikası bazı faktörler doğrultusunda değişiklik gösterebilmektedir. Fiyatta değişikliğe sebep olan etkenler şu şekilde sıralanabilir: Hurdayı satın alacak olan hurda firması: Hurda firmaları kendi fiyat politikalarını kendileri belirler. Bu sebeple firmadan firmaya hurda demir fiyatlarında farklılık olabilecektir. Bu noktada firmanın gelişmişliği ve sunduğu hizmetler belirleyici olacaktır.
 
Hurda demirine duyulan ihtiyaç: Zaman zaman hurda firmaları, demir açısından bolluk yaşayabilir ya da hurda demirine duyulan ihtiyaç artabilir ya da azalabilir. Bu gibi durumlarda da hurda demir fiyatları bu doğrultuda farklılık gösterecektir. Demirin temin edilme durumu: Hurda demir bir bölgede ne kadar kolay temin edilebiliyorsa, fiyatı da o doğrultuda az olacaktır. Örneğin organize sanayi bölgeleri için hurda  demir, diğer bölgelere kıyasla daha düşük olabilecektir. Hurdanın durumu: Hurdalar ne kadar atıl durumunda olan ve kullanmaya uygun olmayan ürünler olsalar da, hurda fiyatlarının belirlenmesinde hurdanın durumu etkilidir. Hurda ne kadar az yıpranmışsa, hurda demir fiyatları da o doğrultuda yükselecektir.
 

Demir hurda fiyatları

Evinde kullanılamayacak duruma gelmiş demi r ya da demir bulunduran eşya olan kişiler, bu ürünleri hurdacılara satabilir. Bu satış işlemi sonucunda ücret alabileceği gibi, hurdacının arabasında bulunan eşyalardan biriyle takas da gerçekleştirilebilir. Hurda satışı için de izlenebilecek birden fazla yöntem bulunur. Kişiler, hurda satışı yaparken demir hurda fiyatları listesinden dilediği yöntemi tercih edebilir.Bu yöntemlerden ilki ve en basiti, hurdacılardır. Hurdacılar, el arabası ya da hurda arabası ile gezer ve her türlü hurdayı satın alır. Hemen her mahallede seyyar olarak gezmekte olan hurdacılar, evlerden hurda toplar ve bu hurdaları hurda firmasına götürür. Yani bir nevi aracı görevi görür. Hurdacılara hurda satmak için mahalleden geçerken durdurmak mümkündür.
 
Diğer bir hurda satış yöntemi ise, hurdacılara yani aracıya gerek duymadan, direkt olarak hurda firması ile iletişime geçmektir. İnternet aracılığıyla demir hurda fiyatları üzerinden  hurda alımı yapan firmalara ve bu firmalara ait iletişim numaralarına ul aşmak mümkündür. Bu iletişim numaraları aracılığıyla firmalara ulaşılabilir ve hurda satışı yapılabilir.Son yöntem ise hurdaları direkt olarak hurda firmasına teslim etmektir. Böylece birden çok hurda firması gezilebilir ve en yüksek hurda demir fiyatları ile satış gerçekleştirilebilir. Ayrıca verilen hurdanın geri dönüşüme gideceğinden, çevreye herhangi bir zarar vermeyeceğinden de emin olunabilir.
 

Hurda Demir Alan ve Geri Dönüştüren Firmalar

Günümüzde küresel ısınma ve global kirliliğe bağlı olarak çevre koruma bilincinin artmasıyla, geri dönüşüm hayli önem kazanmıştır. Demir de geri dönüşümü mümkün ve kolay olan maddelerden biridir. Türkiye’nin her ilinde pek çok firma hurda demir fiyatları ile toplamakta ve bunları tekrar kullanılabilecek şekilde geri dönüştürmektedir. Atıl durumda olan, kullanılması mümkün olmayan demirler, hurda firmaları tarafından toplanır ve ilk etapta ayrıştırılır. Ayrıştırma işleminde demir diğer maddelerden ayrılır. Daha sonra da demirler kalitesine göre sınıflandırılır ve geri dönüşüme yönlendirilir. Geri dönüşümü yapılan demirler, hiçbir fark olmaksızın demir olarak kullanılabilirler.
 
Hurda demir alan firmalar da gerek hurdaların toplanması gerekse geri dönüştürülmesi noktasında faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin her bölgesinde ve her ilinde hurda alımı yapan, aldığı hurda demirleri de geri dönüştüren firmalar bulmak, bu firmalara hurda demir fiyatları üzerinden hurda satışı yapmak mümkündür. Karşı karşıya olunan küresel tehditlere, ekonomik sorunlara ufak da olsa bir çözüm için demir ve demir ürünleri çöpe atılmamalı, geri dönüştürülmelidir.

  WHATSAPP
ARA      

hizmet bölgeleri
İstanbul hurdacı
İzmir hurdacı
Ankara hurdacı
Aydın hurdacı
Bursa hurdacı
Edirne hurdacı
Trabzon hurdacı
Sivas hurdacı
hurda alımı
Hurda curuf alımı
Çeik hurda alımı
Antika hurda alımı
Civa hurda alımı
Lastik hurda alımı
Cam hurda alımı
Hurda araç alım
Hurda demir alımı
hurda fiyatları
Curuf hurda fiyatı
Çelik hurda fiyatı
Antika hurda fiyatları
civa hurda fiyatları
Lastik hurda fiyatları
Cam hurda fiyatları
Hurda araç fiyatları
Hurda fiyatları