hurda fiyatları
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Akü Fiyatları

Hurda akü fiyatları 2022 yılında önceki yıllara nazaran oldukça yüksek takip etmektedir. Hurda aküler, özellikle araçlarda kullanılan ve elektrik enerjisini kimyasal enerjiye çeviren akülerin hurdalarıdır. Kullanım süresi dolmuş, atılacak durumda olan aküler hurda akü olarak adlandırılır. Hurda aküler pek çok farklı çeşitte üretilebilir ve hurda akü fiyatları da bu çeşitlere göre belirlenir. Hurda aküler geri dönüştürülerek pek çok hammaddeden tasarruf sağlanır. Hurda aküler kurşunlu aküler, alkali aküler, çinko ve gümüşlü aküler, kurşun kalsiyum aküleri ve nikel kadmiyum aküleri olarak 5 farklı başlıkta incelenir. Hurda akü fiyatları da bu doğrultuda farklılık gösterecektir. Her hurda akü çeşidinin satışı farklı bir fiyat aralığından yapılacaktır. Hurda akünüzü satmadan önce güncel akü hurdası fiyatlarını firmamız aracılığıyla öğrenebilir, hurda akülerinizin satışını yapabilirsiniz.
 

Akü Hurdası Fiyatları

Hurda akü ya da hurda akümülatör, elektrik enerjisinin kimyasal enerjiye çevrildiği akülerin hurdaya dönmüş halleridir. Aküler, kullanılabilir durumdayken depoladığı kimyasal enerjiyi ihtiyaç halinde tekrardan elektrik enerjisine de çevirebilen ürünlerdir. Bu ürünün temel amacı doğru enerjiye sahip akım devrelerini, ışık ve ateşleme alıcılarını, marş motorunu çalışır hale getirmektir. Akülerin çok farklı çeşit ve kullanım alanları olduğu için, hurda akülerin de pek çok farklı çeşidi bulunur. Akü hurdası fiyatları da bu çeşitlilik doğrultusunda farklılık gösterir. En sık karşılaşılan ve hurda piyasasında en çok bulunan akü modeli ise 12 volt olan araç için üretilmiş akülerdir.
 
Aküler bir noktada enerji üretemez, var olan enerjiyi de kimyasal enerjiye çeviremez hale gelir. Akülerin elektrik enerjisini kimyasal enerjiye çevirememesi, enerji depolayamaması ya da depoladığı enerjiyi tekrar elektrik enerjisine çevirememesi gibi durumlarda akü, hurda akü olarak adlandırılır. Yani işlevsizleşen, kullanılamayacak hale gelen akülere hurda akü denir. Her ne kadar kişiler için akü kullanılamaz hale gelmişse de, hurda firmaları bu ürünleri hurda akü fiyatları üzerinden içerdikleri maddeler için satın alır.
 

Mutlu Akü Hurda Fiyatları

Her türlü hurdanın, yani atılacak durumda olmasına rağmen içerdiği hammaddelerden yararlanılabilecek tüm ürünlerin geri dönüştürülmesi gerekir. Çevrenin korunması, kirliliğin önlenmesi noktasında hurda akü geri dönüşümü de büyük bir öneme sahiptir. Akülerin geri dönüştürülmesi pek çok hammaddeye duyulan ihtiyacı ve karbon salınımını azaltacaktır. Ayrıca bu sayede bir hammadde tekrar tekrar kullanılabileceği için, doğaya verilen zarar da azalmış olur. Mutlu akü hurda fiyatları ile karışık hurda akü fiyatı aynı değerlerde seyretmektedir. Hurda akülerin geri dönüşüm süreci, birden fazla adımdan oluşur. Bu adımların temelinde ise hurda akülerin toplanması vardır. Hurda firmaları, gerek hurdacılar aracılığıyla gerek bizzat akü hurdalarını tespit eder ve toplar. Toplanan bu aküler ise çeşitlerine göre ayrılır. Bu sayede geri dönüşüm süreci de kolaylaşmış olacaktır. Hurda akülerinizi firmamız aracılığıyla satabilir ve geri dönüştürülmesini sağlayabilirsiniz. Hurda akülerin geri dönüşüm adımları ise şu şekilde sıralanabilir:
  • Toplama
  • Sınıflandırma
  • Kesme, kırma, parçalama
  • Boşaltma ve taşıma
  • Balyalama
  • Presleme
  • Tamir etme
  • Eritme ve pişirme
  • Rafinasyon
  • Kimyasal kullanımı ve şekillendirme

Hurda Akü Fiyatları Nası Belirlenir?

Hurda piyasası içerisinde yer alan tüm ürünlerde olduğu gibi hurda akü fiyatları da pek çok etken doğrultusunda değişiklik gösterir. Günden güne hurda akü fiyatlarında değişim olabilir. Bu durum, akünün içerdiği maddelerin değerinde ve piyasasındaki değişiklikler sebebiyle yaşanır. Hurdadan elde edilecek hammaddelerin değeri arttıkça fiyatlar artacak, azaldıkça azalacaktır. Bunun yanında fiyatların belirlenmesinde etkili olan daha pek çok etken vardır. O dönemde sektörde hurda aküye duyulan ihtiyaç, firmanın elindeki hurda akü miktarı ya da devletin hurda piyasası üzerinde uyguladığı politikalar ya da yaptığı yatırımlar bunlardan yalnızca birkaçıdır.

Hurda Akü Nasıl Satılır?
Hurda akü satışı yapmak için yapılması gereken tek şey bir hurda firması ile anlaşmaktır. İnternet üzerinden her türlü hurda satışı için hurda firması bulmak mümkündür. Hurda firmaları için çok değerli olan akü hurdaları, kolayca satılabilir. İnternet üzerinden bir hurda firması bulabilir, iletişim numaraları üzerinden firmaya ulaşarak akü satışı yapılabilir. Hurda akü geri dönüşüm süreci, doğadaki pek çok maddenin daha az kullanılmasını sağlar. Bu sebeple kullanılamayacak duruma gelen aküler atılmamalı, hurda akü fiyatları ile geri dönüştürülmelidir. Kullanım süresi dolmuş ve atılacak duruma gelmiş hurda akülerinizi firmamız aracılığıyla satabilir, piyasanın en yüksek fiyatları üzerinden satış yaparak hurdanızdan kar elde edebilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

hizmet bölgeleri
İstanbul hurdacı
İzmir hurdacı
Ankara hurdacı
Aydın hurdacı
Bursa hurdacı
Edirne hurdacı
Trabzon hurdacı
Sivas hurdacı
hurda alımı
Hurda curuf alımı
Çeik hurda alımı
Antika hurda alımı
Civa hurda alımı
Lastik hurda alımı
Cam hurda alımı
Hurda araç alım
Hurda demir alımı
hurda fiyatları
Curuf hurda fiyatı
Çelik hurda fiyatı
Antika hurda fiyatları
civa hurda fiyatları
Lastik hurda fiyatları
Cam hurda fiyatları
Hurda araç fiyatları
Hurda fiyatları