hurda fiyatları
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Çelik Hurda Alımı

Çelik hurda alımı yapan firmamız bunun yanında tüm hurda çeştlerini almaktadır. Hurda çelik nedir için verilecek cevap, yapıldığı iş için artık işlev görmeyen ya da atıl haldeki çelik parçalarının meydana getirdiği hurda şeklindedir. Demir ve karbon elementinin belli oranlarda bir araya getirilmesinden meydana gelen çelik, sağlamlığıyla bilinen bir maddedir. Neredeyse bütün üretim sahalarında kullanılan bir üründür.

Hurda Çelik Nedir?

Kullanılması artık mümkün olmayan ve çöp haline gelmiş değerli madenlere hurda denilmektedir. Hurda çelik de artık kullanımı mümkün olmayan ve işlevini görmeyen çelik ürünleri için kullanılmaktadır. Bu hale gelmiş olan çelikler doğaya bırakılarak kirlilik oluşturmak yerine geri dönüşüm fabrikalarında kimyasal işlemlere sokularak tekrar ekonomiye kazandırılmaya çalışılmaktadır. Bu sayede, hurda halinde bulunan çelik tekrar kullanılacak hale gelmekte, doğaya zarar verilmemekte ve ekonomiye değer katılmaktadır. Çelik hurda alımı tüm hurda firmaları tarafından yapılmaktadır.

Hurda Çelik Geri Dönüşümü

Metaller arasında en kolay geri dönüşümü yapılan madde olan Çelik, yüksek bir geri dönüştürülme oranına sahiptir. Bu geri dönüşüm sürecine paslanmaz çelik de dahildir. Her yıl geri dönüşüm yoluyla tekrar kazanılan 400 milyon ton hacmindeki metalin azımsanamayacak bir kısmı hurda çelik geri dönüşümünden meydana gelmektedir. Özelliğinde kayıp yaşanmadan geri dönüşümü sağlanan Çelik sürekli olarak geri dönüştürülebilmektedir. Örneğin çelik konstrüksiyondan inşa edilmiş bir binanın yıkılması durumunda çıkarılan çelikler çelik hurda alımı yapan hurdacılar tarafından geri dönüştürülerek çelik jant olarak piyasaya sürülebilir.

Yaygın kullanım alanı ve sağlamlığından dolayı piyasada hem kendisi hem de hurda hali ciddi talep görmektedir. Çeliğin geri dönüşüm sırasında özelliğini koruması doğanın korunması adına çok önemlidir. Örneğin geri dönüştürülen kağıtlarda, ortaya çıkan kağıt düşük kaliteli olmakta veya kağıt havlu ve tuvalet kağıdı gibi ürünlere dönüştürülmektedir. Fakat çelik sağlamlığını ve özelliklerini koruyarak aynı şekilde ürün verebilir ve bu da doğada daha az çelik atık bırakılması anlamına gelmektedir.

Geri Dönüştürülen Hurda Çelikler

Çelik hurda alımı, fabrikalar tarafından normal eksra hurda kategorisinde tutulmaktadır.  Otomobil başta olmak üzere tüm motorlu araçların üretiminde çelik kullanılmaktadır ve motor, kaporta ve jant gibi kısımlarda çeliğin çok fazla tercih edildiğini görebiliriz. Gemiler, tarım makineleri ve inşaatlardan kalan çelikler de fabrikalarda en çok geri dönüşümü yapılan çeliklerdir. Hurda çelik nedir ne değildir bu şekilde özetlenebilir.

  WHATSAPP
ARA      

hizmet bölgeleri
İstanbul hurdacı
İzmir hurdacı
Ankara hurdacı
Aydın hurdacı
Bursa hurdacı
Edirne hurdacı
Trabzon hurdacı
Sivas hurdacı
hurda alımı
Hurda curuf alımı
Çeik hurda alımı
Antika hurda alımı
Civa hurda alımı
Lastik hurda alımı
Cam hurda alımı
Hurda araç alım
Hurda demir alımı
hurda fiyatları
Curuf hurda fiyatı
Çelik hurda fiyatı
Antika hurda fiyatları
civa hurda fiyatları
Lastik hurda fiyatları
Cam hurda fiyatları
Hurda araç fiyatları
Hurda fiyatları